ВР пропонують запровадити автоматичне надання статусу УБД

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народний депутат Ірина Никорак (фракція “Європейська солідарність”) ініціює автоматичне надання статусу учасника бойових дій (УБС).

Відповідний законопроєкт №9636 вона зареєструвала у Верховній Раді в понеділок, повідомляє сайт парламенту.

Законопроєкт пропонує внести зміни до статті 6 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які передбачають автоматичне надання статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які брали участь в обороні України, захисті безпеки населення та інтересів держави через військову агресію Російської Федерації проти України, незалежно від терміну їх участі в таких заходах.

Згідно із законопроєктом, підставою для автоматичного надання статусу УБД є довідка, видана командиром військової частини (органу, підрозділу) про нарахування та виплату військовослужбовцю щомісячної додаткової винагороди в розмірі 100 тис. гривень з розрахунку на місяць пропорційно до часу безпосередньої участі в бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.