ВР пропонують зберігати грошову допомогу співробітникам служби цивільного захисту, зниклим безвісти або захопленим у заручники

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народні депутати пропонують зберігати грошове забезпечення співробітникам служби цивільного захисту, які зникли безвісти, захоплені в заручники або позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Відповідний законопроєкт №9638 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб, група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді в понеділок, повідомляє сайт парламенту.

Парламентарії, зокрема, пропонують внести зміни до Кодексу цивільного захисту та законів “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей” і “Про Національну поліцію”.

Пропоновані нові положення до законодавства передбачають збереження грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Ініціатори законопроєкту також пропонують зберігати грошове забезпечення захопленим у заручники, а також зниклим безвісти за особливих обставин. Розмір такого забезпечення відповідатиме розміру посадового окладу особи на останньому місці проходження служби, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, іншим щомісячним додатковим видам грошового забезпечення постійного характеру та іншим видам грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення та можливості його виплати сім’ям зазначених осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Законопроєкт також уточнює порядок виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток військовослужбовцям і поліцейським; у разі загибелі (смерті) військовослужбовців і поліцейських. Документ також пропонує вдосконалити порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби.

Передбачається, що закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.