ВР прийняла за основу законопроєкт про обмеження ставки мікрокредитування до 1%/добу

Київ. 21 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада прийняла за основу розроблений Національним банком законопроєкт №9422 щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг, яким, зокрема, запроваджується обмеження на ставку мікрокредитування на рівні 1% на добу.

“Законопроєкт пропонує обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день (станом на зараз вона буває 2-3% і більше)”, – повідомив перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у телеграм-каналі.

За його словами, відповідне рішення підтримали 243 народні депутати на пленарному засіданні в четвер.

Як повідомлялося, законопроєкт №9422 зареєстровано в парламенті 26 червня 2023 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, пропонується встановити вимоги обов’язкового зазначення в договорі про споживчий кредит інформації про денну відсоткову ставку (крім кредитів під забезпечення заставою/іпотекою або правом довірчої власності), заборонити встановлювати в договорі про споживчий кредит умову продовження в односторонньому порядку строку користування кредитом.

Серед інших нововведень – зобов’язання кредитора передавати інформацію щодо всіх споживчих кредитів незалежно від суми кредиту хоча б до одного з бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру бюро кредитних історій, здійснювати оцінку кредитоспроможності споживача з урахуванням вимог, встановлених законодавством.

Крім того, законопроєкт пропонує вивести нормативно-правові акти Нацбанку, спрямовані на виконання ним функції державного регулювання та нагляду на ринках небанківських фінансових послуг, з-під сфери дії закону “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

У разі ухвалення закону, уповноваженим НБУ особам буде дозволено під час проведення інспекційної перевірки одержувати документи/інформацію шляхом віддаленого доступу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, бути присутніми на загальних зборах учасників банку, засіданнях ради банку, правління банку та комітетів банку, а також на засіданнях колегіальних органів учасника банківської групи.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/5271