ВР ратифікувала угоди з ЄС про співпрацю в податковій і митній сферах та "Єдиний ринок"

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада в четвер ратифікувала три угоди з Євросоюзом про участь у трьох європейських програмах: “Єдиний ринок”, співробітництва в митній сфері та співробітництва в галузі оподаткування Fiscalis, йдеться на сайті парламенту.

Як уточнив Мінфін, угода Fiscalis створить правові засади для приєднання України до згаданої програми ЄС, головною метою якої є співпраця між податковими адміністраціями країн-учасниць для боротьби з податковим шахрайством, ухиленням від сплати податків та агресивним податковим плануванням.

Мінфін очікує, що участь України у Fiscalis сприятиме боротьбі з ухиленням від сплати податків, поліпшенню податкового адміністрування, розробленню заходів податкової політики та імплементації законодавства ЄС щодо оподаткування. Крім того, відомство розраховує на співпрацю з податковими органами країн Євросоюзу, зокрема щодо обміну податковою інформацією, розвитку інституційного потенціалу, людської компетентності та інформаційних й електронних систем.

Як повідомляло раніше Мінекономіки, “Єдиний ринок” – програма фінансової підтримки ЄС із бюджетом EUR4,2 млрд, розрахована на сім років (до 2027 року – ІФ-У). Приєднання України до цієї програми дасть змогу посилити співпрацю з ЄС, що особливо актуально з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата в ЄС.

Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк у телеграм-каналі, програму співробітництва в митній сфері було підписано ще 5 вересня 2022 року. Її ратифікація дасть змогу користуватися всіма перевагами, серед яких розроблення та зміцнення потенціалу ІТ, зокрема розроблення та експлуатація європейських електронних систем, встановлення мережі контактів за напрямами з колегами з інших країн, доступ до документів із митних питань, обмін знаннями та найкращими практиками між митниками країн-учасниць.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/4435