ВР закликала президентку Грузії помилувати Саакашвілі

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада закликала президентку Грузії Саломе Зурабішвілі помилувати третього президента Грузії, громадянина України Міхеіла Саакашвілі з огляду на його важкий фізичний стан.

За проєкт постанови №9491 про звернення Верховної Ради до Зурабішвілі та парламентів держав-членів Європейського Союзу щодо необхідності здійснити гуманітарний акт і помилувати Саакашвілі проголосували 285 народних депутатів на пленарному засіданні в п’ятницю, повідомив член фракції “Голос” Ярослав Железняк.

У зверненні парламент також закликав Зурабішвілі надати уповноваженому Верховної Ради з прав людини Дмитру Лубінцю доступ до Саакашвілі.

Крім цього, Верховна Рада попросила парламенти держав-членів Європейського Союзу ухвалити відповідні рішення та резолюції щодо необхідності здійснення президентом Грузії акту гуманізму та помилування Саакашвілі.

Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня 2021 року. 1 жовтня його затримали в Тбілісі, після чого помістили у в’язницю в місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в’язниці в місті Руставі до тюремної лікарні в Тбілісі (район Глдані). 20 листопада Саакашвілі перевели у військовий госпіталь у місті Горі, де він припинив голодування. 12 травня минулого року Саакашвілі помістили в цивільну клініку “Вівамед” у Тбілісі, де він перебуває і нині.

У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а обвинувачення на його адресу – сфальсифікованими.

Саакашвілі був президентом Грузії в 2004 – 2013 роках.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/4575