Виробництво ріпаку у 2023 р. оновить історичний максимум і становитиме 4,2 млн тонн – аналітики

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Виробництво ріпаку в Україні в сезоні-2023 може сягнути нового історичного максимуму і становитиме 4,2 млн тонн, що на 5% вище за попередню оцінку та на 17% більше за показники попереднього року, повідомило інформаційно-аналітичне агентство “АПК-Інформ”.

“Збільшення потенціалу валового збору олійної стало можливим за рахунок розширення посівної площі під цією озимою культурою до близько 1,5 млн га (+3% до 2022 р.), що, у свою чергу, відбулося через привабливу цінову кон’юнктуру ринку ріпаку минулої осені на тлі загального зниження цін на сільгоспкультури в Україні та, зокрема, зернові”, – йдеться в повідомленні агентства.

Аналітики зазначили, що погодні умови в період вегетації та дозрівання загалом позитивно вплинули на врожайність ріпаку й оцінили її на рівні 28,8 ц/га, що на 5% вище за прогнозовану раніше і на 3% вище ніж у сезоні-2022.

Згідно з оновленим “АПК-Інформ” прогнозом, експорт ріпаку в 2023/24 МР становитиме близько 3,8 млн тонн, що на 4% вище за попередній прогноз і на 10% вище за торішні показники.

“Відвантаження олійної в поточному сезоні залишається ускладненим унаслідок припинення роботи “зернового коридору”, ракетних обстрілів дунайських портів та значного навантаження на західні переходи і, найімовірніше, буде більш розтягнутим у часі порівняно з традиційними термінами реалізації олійної на зовнішніх ринках у попередні сезони”, – зазначили аналітики.

Експорт українського ріпаку залишається забороненим до Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини, нагадали в “АПК-Інформ” і припустили, що цю заборону буде продовжено після 15 вересня.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk/news/1535953