Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України затвердив порядок проведення кваліфікації ефективності когенераційних установок (комбінована генерація електроенергії та тепла), адаптований до директив Європейського Союзу.
Згідно з оприлюдненою на урядовому порталі постановою №1316 від 15 грудня 2023 року, нові правила набудуть чинності з 22 березня 2024 року.
За даними Держенергоефективності, високоефективна когенерація отримає податкову пільгу – звільнення від акцизного збору в розмірі 3,2% на дохід від реалізації електроенергії такими установками.
Умови кваліфікації поширюються на всі види пального та енергії, які використовують у процесі когенерації, і на всі типи технологій когенерації.
Кваліфікацію безоплатно протягом 30 днів із моменту реєстрації заяви проводить Держенергоефективності.
Когенераційні установки пройдуть кваліфікацію, якщо вони високоефективні за результатами розрахунків економії первинної енергії: понад 10% для установок потужністю понад 1 МВт (включно) і понад 0% для малих і мікрокогенераційних установок.
“У такий спосіб ми робимо черговий крок до повноцінного членства в ЄС і працюємо над підвищенням рівня енергоефективності в енергетичному секторі”, – зазначила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
За її словами, новий порядок сприятиме розвитку високоефективної когенерації, зростанню інвестицій та можливостей для безперебійного енергопостачання громад і бізнесу.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-provedennia-kvalifikatsii-koheneratsiinoi-s1316-151223
https://saee.gov.ua/uk/news/5141