Визначено перелік вишів із підготовки резерву педагогів для роботи на деокупованих територіях – Мінреінтеграції

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Релоковані навчальні заклади визначено пріоритетними для забезпечення підготовки резерву педагогів для роботи на деокупованих територіях, повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Згідно з повідомленням пресслужби міністерства, до переліку увійшли: Таврійський національний університет імені Вернадського; Донбаський державний педагогічний університет; Донецький національний університет імені Стуса; Донецький національний технічний університет; Приазовський державний технічний університет; Донбаська державна машинобудівна академія; Донбаська національна академія будівництва і архітектури; Маріупольський державний університет; Бердянський державний педагогічний університет; Мелітопольський державний педагогічний університет; Таврійський державний агротехнологічний університет імені Моторного; Луганський національний університет імені Шевченка; Луганський національний аграрний університет; Східноукраїнський національний університет імені Даля; Херсонський державний університет; Херсонська державна морська академія; Херсонський національний технічний університет.

Пріоритетними для підготовки резерву педагогів для роботи на деокупованих територіях також є заклади вищої освіти областей, що межують із тимчасово окупованими територіями або території яких були частково окуповані чи прийняли велику кількість переміщених закладів освіти – заклади в Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській та Харківській областях.

Зазначається, що підготовка фахівців здійснюватиметься у межах коштів державного та регіонального замовлення.

Як повідомлялося, на сайті Національного агентства з питань державної служби (НАДС) 3 липня запущено інформаційний розділ про резерв працівників державних органів для деокупованих територій України.

23 травня Кабінет Міністрів схвалив механізм формування резерву співробітників державних органів для роботи на деокупованих територіях. Пріоритетне право матимуть, зокрема, ветерани війни, внутрішньо переміщені особи, а також особи, які раніше обіймали ці посади.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що є потреба в 30 тис. вчителів для роботи на майбутніх деокупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Пізніше в Міносвіти заявили, що почали формувати кадровий резерв для деокупованих територій, і пообіцяли збільшені зарплати.