Я розумію складність отримання підтримки всіх членів НАТО на запрошення України – Зеленський

(розширена, додані 4 та 5 абзаци)

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський сказав, що на полях саміту НАТО обговорюватимуться та вирішуватимуться “інші дуже важливі речі” окрім запрошення України до Альянсу.

Відповідаючи на запитання на прес-конференції у Празі після зустрічі з президентом Польщі Петрм Павлом, він зазначив, що розуміє “складності з тим чи іншим як кажуть “вордингом”, щоб отримати об’єднану підтримку всіх партнерів Альянсу – хтось ще озирається на Москву, хтось боїться Росії, хоча я вважаю, що у такий момент великий шанс показати сміливість Альянсу та міцність Альянсу”.

Проте, за його словами, “там обговорюватимуться інші дуже важливі речі – на полі бою багато чого не вистачає і саміт дає можливість обговорювати та домовлятися про підтримку партнерами новими пакетами українських воїнів”.

Зеленський вважає, що “у НАТО має бути перемога”. “Сьогодні ми бачимо Швецію, а Альянс не знайшов поки загальний сигнал щодо Швеції. І тому Швеція поки не в НАТО, і рішення про шведське членство поки немає. Запрошення в тому чи іншому вигляді Україна теж не має”, – сказав він.

“У чому успіх тоді Альянсу? А мені здається світу, своїм суспільствам та Росії теж потрібно продемонструвати міцність Альянсу та єднання”, – наголосив він.