ЄБРР із фондом HCGF IV інвестують у науково-дослідницьку діяльність платформи вивчення іноземних мов Preply

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявив про намір інвестувати в глобальну платформу для вивчення іноземних мов онлайн Preply через фонд HCGF IV Co-Investment I, L.P., яким управляє інвестиційна компанія (ІК) Horizon Capital, без уточнення конкретної суми.

“Проєкт передбачає спільне інвестування в Preply Inc. через HCGF IV Co-Investment I, L.P. Одержані кошти буде використано для науково-дослідницької діяльності Preply в Україні”, – йдеться в повідомленні на сайті банку у вівторок.

HCGF IV Co-Investment I, L.P. – це товариство з обмеженою відповідальністю спеціального призначення, засноване та кероване ІК Horizon Capital у Делавері (США), через яке вона володіє акціями Preply Inc, зазначено в описі проєкту на сайті ЄБРР.

Preply Inc. засновано 2012 року. Спеціалізується на онлайн-маркетплейсах для вивчення мов. У 2016-2018 залучила $1,3 млн від Techstars, SMRK VCDigital і Arthur Kosten. У 2019-2021 рр Preply відкрила офіс у Барселоні та залучила $10 млн від Point Nine Capital і RTAventures. Також, $35 млн від Full In Partners і Inovo Venture. У 2022 році Preply закрила раунд $50 млн від OWL Ventures, Diligent Capital і Hoxton Ventures.

На сайті компанії повідомляють, що після початку повномасштабної війни вона призупинила діяльність у Білорусі та РФ і не стягує комісії з українських репетиторів, які працюють із платформою.

Horizon Capital – велика інвестиційна компанія, що управляє шістьма фондами прямих інвестицій (понад 40 інституційних інвесторів) з активами $1,4 млрд, серед яких також – WNISEF (із капіталом $150 млн), Emerging Europe Growth Fund (EEGF, $132 млн), EEGF II ($370 млн) і EEGF III ($200 млн), а також HCGF II ($258,3 млн). Кошти зазначених фондів було інвестовано в більш ніж 160 компаній, у яких працевлаштовано понад 77 тис. осіб, в Україні та Молдові.

У вересні ІК повідомила про третій етап закриття нового фонду Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV), за підсумками якого його розмір зріс із $254 млн до $298 млн.

Раніше HCGF IV повідомив про одну інвестицію – в українську компанію Preply, провідну глобальну платформу для вивчення іноземних мов онлайн, без уточнення конкретної суми.

Джерело: https://www.ebrd.com/work-with-us/projects/psd/54896.html?fbclid=IwAR0wPuRFTFbLV92fZ3uML3Dm0kVrpJlqZ3x-uolOgMoJsUUW_Oh8lCrkuzM