ЄБРР може надати банку "Львів" кредит у гривні еквівалентом EUR15 млн

Київ. 11 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) має намір надати кредит у національній валюті банку “Львів” на суму еквівалентом до EUR15 млн терміном на три роки для забезпечення подальшого фінансування банком приватних мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП).

“Проєкт допоможе банку “Львів” підтримувати стабільну базу фінансування під час кризи і забезпечить постійний доступ до фінансування приватних ММСП, зокрема тих, які постраждали від тривалої війни в Україні”, – ззаначено на сайті ЄБРР.

Згідно з опублікованою ЄБРР інформацією, рада директорів ЄБРР планує розглянути цей проект 18 липня цього року.

Зазначається, що ризик першої втрати в рамках проєкту покриватиметься донорським фінансуванням на суму до EUR7,5 млн, а також отримає субсидію на відсоткову ставку в місцевій валюті для зниження вартості фінансування ЄБРР, щоб довести відсоткову ставку гривневих кредитів до прийнятного ринкового рівня.

ЄБРР нагадує, що “Львів” є регіональним банком, орієнтованим на МСП. Його головний офіс розташований у Львові, мережа охоплює 19 відділень, 13 з них – у Львівській області, шість – в інших містах.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на початок липня 2023 року банк “Львів” за розміром активів посідав 28-ме місце (6,75 млрд грн) серед 65 банків у країні.

Джерело: https://www.ebrd.com/work-with-us/projects/psd/54453.html?fbclid=IwAR02NZ2_EaJ89