Єдину методологію фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів буде впроваджено у 2024 році – Мінветеранів

Київ. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єдину методологію заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації українських ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих буде впроваджено 2024 року, повідомляє у вівторок пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

“Маємо бути готовими гідно зустріти наших Захисників і Захисниць, створити належні умови для розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації, що сприятиме підвищенню якості життя ветеранів війни, підтримки фізичної культури та активного способу життя. Саме з цією метою впроваджуємо проєкт “Спорт без бар’єрів” на підтримку здорового та активного способу життя всіх суспільних груп, в тому числі й ветеранської спільноти – шляхом залучення її представників до заняття адаптивними видами спорту”, – сказала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна за результатами засіданні Ради безбар’єрності.

За її словами, до 2024 року відомство планує забезпечити 40 закладів спортивної інфраструктури в п’яти регіонах відповідним обладнанням та спортивним інвентарем для занять адаптивними видами спорту, а також підготувати 80 тренерів. Також буде впроваджено Єдину методологію заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та членів їхніх сімей, сімей загиблих.

Крім того, наступного року здійснюватиметься підготовка та забезпечення участі Національної збірної України в міжнародних спортивних змаганнях United States Air Force Trials у Лас-Вегасі (США). Зокрема, 5 млн грн буде спрямовано на фінансову підтримку Українським ветеранським фондом проєктів громадських організацій, спрямованих на розвиток ветеранського спорту в громадах.

“Спорт для людей, які повернулися з війни і тепер адаптуються до цивільного життя, є дуже важливим, оскільки допомагає покращити і фізичний, і психологічний стан. Регулярні тренування дозволяють зберігати психічне здоров’я та покращувати м’язову силу, гнучкість та витривалість, а також зменшують ризик розвитку хвороб, пов’язаних з малорухомим способом життя. Це актуально для всіх, особливо – для наших ветеранів й ветеранок, які отримали важкі поранення і тепер мають інвалідність”, – зазначила Лапутіна.