Єрмак: Декларація G7 – продукт, що враховує потреби України та можливості союзників

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Офісу президента України Андрій Єрмак назвав Декларацію G7 “спільним продуктом, що враховує і потреби України, і можливості союзників”.

“Сама декларація є рамковим загальним документом. Наступний крок – укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами, об’єднаних рамками багатосторонньої взаємодії. Ключовою тезою Декларації є підтвердження того факту, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Цю тезу підкріплює згадка про майбутнє членство України в НАТО”, – написав він у середу в телеграм-каналі.

За словами Єрмака, “узгоджена Декларація – це великий результат, якому передувала багатомісячна щоденна робота нашої команди на рівні радників з питань національної безпеки США, Великої Британії, Франції та Німеччини, а також в комунікації з іншими партнерами”.

“Дякую радникам з нацбезпеки, лідерам країн, нашим європейським партнерам за все. Нагадаю, що у вересні минулого року міжнародна група, яку разом зі мною очолює колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, виконуючи задачу президента Володимира Зеленського, підготувала документ з пропозиціями гарантій – Kyiv Security Compact. Сьогодні вони увійшли в погоджену партнерами з G7 Спільну декларацію, за що ми окремо вдячні союзникам”, – написав також Єрмак.

Джерело https://t.me/ermaka2022