ЄС продовжить розмірковувати над можливістю використання "знерухомлених" російських активів – фон дер Ляєн

Брюссель. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На саміті ЄС у Брюсселі 29-30 червня обговорювали можливість використання для відновлення України “знерухомлених” у Євросоюзі російських активів, заявила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн.

“Ми обговорили тему іммобілізованих російських активів. Ми, комісія, висунемо пропозицію, і ми обачно зосередимося на непередбачуваних прибутках від іммобілізованих активів російського центрального банку”, – сказала голова ЄК у п’ятницю на пресконференції за підсумками засідання Європейської ради, одним із головних питань порядку денного якого була допомога ЄС Україні.

У висновках саміту, ухвалених главами держав та урядів країн ЄС, ідеться про те, що європейські лідери займуться разом із Єврокомісією й главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем координацією з партнерами позиції з приводу того, як можна було б використовувати “знерухомлені” активи РФ для допомоги Україні.

“Європейська рада підбила підсумки роботи, виконаної щодо знерухомлених активів Росії, і пропонує раді, високому представнику та комісії продовжити роботу згідно із законодавством ЄС і міжнародним правом та в координації з партнерами”, – наголошується у висновках.