ЄС відправляє до Греції ще п'ять пожежних літаків

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Євросоюз продовжує підтримку Греції у зв’язку з потужними пожежами, що вирують у країні: Єврокомісія (ЄК) оголосила у вівторок про виділення додатково п’яти пожежних літаків.

“П’ять пожежних літаків (стратегічного резерву рятувального компонента механізму цивільного захисту ЄС – ІФ-У) rescEU, дислокованих у Хорватії, Німеччині та Швеції, та один гелікоптер Blackhawk, 58 пожежників і дев’ять цистерн для води з Чехії сьогодні прямують до Греції”, – повідомляють у комюніке ЄК, оприлюдненому в Брюсселі.

Напередодні до Греції через механізм цивільного захисту ЄС було відправлено два пожежні літаки, що базуються на Кіпрі, 56 румунських пожежників і 10 одиниць техніки.

Крім того, програма супутникового картографування ЄС Copernicus уже підготувала карти постраждалих районів, і двоє офіцерів зв’язку з європейського координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації перебувають у дорозі до Греції, зазначають у повідомленні ЄК.

“Цього літа Греція стала свідком спустошливих лісових пожеж безпрецедентних масштабів, і в такі важкі часи термінова допомога ЄС життєво важлива. У цьому сезоні лісових пожеж ми можемо бачити реальне значення подвоєння нашого повітряного флоту пожежогасіння rescEU. Я висловлюю сердечну вдячність Хорватії, Чехії, Німеччині та Швеції за їх підтримку в наданні допомоги грецьким пожежникам, які вже відважно борються з вогнем”, – заявив член ЄК з антикризового управління Янез Ленарчич.