Єврокомісія оголосила другий тендер зі спільної закупівлі газу для ЄС

Брюссель. 7 липня. ІНТЕРФАКС – Єврокомісія (ЄК) оголосила другий тендер на спільну закупівлю газу європейськими компаніями.

“Сьогодні комісія запрошує надійних міжнародних постачальників газу представити пропозиції в рамках другого спільного тендера ЄС на закупівлю газу. Тендер триває з 7 липня до 10 липня. Він охоплює 15,92 млрд кубометрів постачань газу, запитаних 49 компаніями на період із серпня 2023 року до березня 2025 року”, – повідомляють у комюніке ЄК, оприлюдненому в п’ятницю в Брюсселі.

У повідомленні Єврокомісії зазначено, що майже половина сукупного попиту другого тендера припадає на ЗПГ.

Оголошений сукупний попит з боку європейських компаній перевищив попит першого тендера, який зібрав 11,6 млрд куб.

“Зважаючи на ще вищі рівні попиту на газ, стає зрозуміло, що європейські компанії все більше впевнені в ефективності енергетичної платформи ЄС, яка допоможе їм задовольнити свої потреби. Вона швидко стає визнаним ринком та ефективним інструментом для подолання енергетичної кризи”, – прокоментував новий попит заступник глави ЄК Марош Шефчович.

Він закликав “надійних міжнародних постачальників представити пропозиції та скористатися можливістю розширити свою клієнтську базу в ЄС та Енергетичному співтоваристві”.

У Брюсселі нагадали, що спільна закупівля газу ЄС покликана “підтримувати план REPowerEU, спрямований на диверсифікацію постачань енергоресурсів поза Росією і посилення надійності постачання напередодні наступної зими”.

Це забезпечується механізмом ЄС AggregateEU, “що дає змогу компаніям агрегувати попит на газ і зіставляти його з конкурентними пропозиціями постачань на світовому ринку”.

Механізм, на який наразі підписано понад 150 компаній, відкритий для всіх держав-членів ЄС і договірних сторін Енергетичного співтовариства, пояснюють у Єврокомісії.

До кінця 2023 року відбудуться ще три тендери, повідомила ЄК.