Європарламент підтримав створення спецфонду в €50 млрд для допомоги Україні

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський парламент проголосував за перегляд бюджету ЄС на 2021-2027 роки, що передбачає створення спеціального фонду в 50 мільярдів євро для допомоги Україні.

Як повідомляє пресслужба Європарламенту, поправки про середньостроковий перегляд Багаторічної фінансової програми на 2021-2027 роки схвалили 393 голосами проти 136 і за 92 утрималися.

“Нашою метою була амбітна, але реалістична пропозиція щодо перегляду MFF, і нам вдалося зберегти її цілеспрямованою, але всеосяжною. Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нового фонду розміром 50 мільярдів євро, водночас підтримуючи економіку ЄС”, – сказав депутат Європарламенту Ян Ольбріхт.

Своєю чергою депутатка Маргарида Маркес зазначила, що сьогодні парламент визначив фінансові ресурси, необхідні на майбутні чотири роки.

“Ми закликаємо Раду долучитися до нас у переговорах. До 31 грудня 2023 року ми хочемо мати адекватні кошти для підтримки України і надалі пом’якшувати соціальні та економічні наслідки війни, а також зростання інфляції та витрат на проживання”, – сказала вона.

https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20230929IPR06130/parliament-argues-for-a-top-up-to-multi-annual-budget-for-crisis-response