Європейська рада обговорила майбутні безпекові зобов'язання ЄС для України, роботу буде продовжено – висновки засідання

Брюссель. 15 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейська рада обговорила майбутні безпекові зобов’язання ЄС в сфері безпеки України, робота над якими буде продовжена в Раді.

Про це йдеться у висновках засідання Європейської ради, оприлюднених у четвер у Брюсселі в рамках першого дня роботи Ради.

“Європейський Союз і його держави-члени, як і раніше, прихильні внесенню в довгостроковій перспективі та разом із партнерами зобов’язань щодо гарантування безпеки України, що допоможе Україні захистити себе, протистояти зусиллям із дестабілізації та стримувати акти агресії в майбутньому. Після доповіді Верховного представника Європейська рада обговорила майбутні безпекові зобов’язання ЄС щодо України. Вона пропонує Високому представнику і державам-членам продовжити роботу в Раді. Європейська рада продовжуватиме займатися цим питанням”, – ідеться в документі.

Водночас у висновках наголошується, що військова підтримка і зобов’язання з безпеки надаватимуться “за повної поваги до політики безпеки та оборони деяких держав-членів і з урахуванням інтересів безпеки та оборони всіх держав-членів”.

Крім того, у Європейській раді констатували, що “перед обличчям триваючих атак Росії на цивільну і критично важливу інфраструктуру України Європейський Союз і його держави-члени активізують надання Україні подальшої гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту, а також допомоги для забезпечення стійкості її енергетичного сектору в зимовий період”. “Ба більше, Європейський Союз, як і раніше, прихильний підтримці ремонту, відновлення та реконструкції України в координації з міжнародними партнерами, включно з процесом розмінування та психосоціальною реабілітацією”, – сказано у висновках.

Водночас лідери ЄС запевнили, що продовжать “свої інтенсивні глобальні інформаційно-пропагандистські зусилля та співробітництво з Україною і партнерами з усіх регіонів світу, щоб забезпечити максимально широку міжнародну підтримку всеосяжного, справедливого і сталого миру та ключових принципів і цілей Формули миру України з прицілом на майбутній Глобальний саміт миру”.