Заступник глави МЗС України прийняв копії вірчих грамот у новопризначених послів Франції та Словенії

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс прийняв копії вірчих грамот у нового посла Французької Республіки в Україні Гаеля Весьєра, а також нового посла Республіки Словенія в Україні Матеї Превольшек.

“Євген Перебийніс та Гаель Весьєра також обговорили конкретні кроки з поглиблення політичного діалогу на шляху України до ЄС та НАТО, а також активізацію економічного й інвестиційного співробітництва у сфері відбудови. Відбувся обмін думками щодо притягнення до відповідальності винних за воєнні злочини РФ, скоєні на території України, в рамках запропонованої Україною концепції Спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії проти України”, – повідомляє пресслужба МЗС України.

Зі свого боку Весьєр запевнив у незмінній підтримці Францією суверенітету та територіальної цілісності України і підтвердив налаштованість його країни продовжувати й надалі надавати військову та політичну підтримку, а також зміцнювати двосторонню співпрацю.

Під час зустрічі з новопризначеним послом Словенії Перебийніс висловив вдячність Словенії за всебічну підтримку України в її протистоянні російській збройній агресії.

Превольшек подякувала за надану Україною допомогу в подоланні наслідків масштабної повені в Словенії та підтвердила налаштованість її країни й надалі всебічно підтримувати Україну в боротьбі з російським агресором.

“Сторони також обговорили практичні кроки з реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського, підтримку України на шляху до повноправного членства в ЄС та НАТО, а також співпрацю зі Словенією під час її непостійного членства в РБ ООН та відновлення України”, – йдеться повідомленні.