Зеленський повертається в Україну з Туреччини з раніше інтернованими там "Азовцями" на борту

(оновлено текст після 3-го абз.)

Київ. 8 липня. ІНЕТРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський повертається в Україну з Туреччини, з командирами “Азова”, раніше інтернованими в Туреччині після закінчення боїв у Маріуполі.

“Повертаємося додому з Туреччини й повертаємо додому наших героїв. Українські воїни Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега нарешті будуть із рідними”, – написав він у телеграм-каналі.

Він також розмістив відео, на якому всі п’ятеро сідають на борт літака Зеленського.

22 вересня 2022 року Зеленський заявив, що Україні вдалося повернути п’ятьох своїх військових командирів в обмін на 55 з тих, хто воював проти Української держави і тих, хто зрадив Україну.

“Крім 200 воїнів ми повернули ще п’ятьох бойових командирів. За них довелося боротися найбільше. І найскладніше. Їм загрожувало найстрашніше. П’ятеро супергероїв – в обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ні на жалість, ні на співчуття, ні на сльози: тих, хто воював проти України, і тих, хто зрадив Україну, тих, хто нам із вами точно не потрібен”, – заявив Зеленський у відеозверненні. За його словами, щодо цього обміну Україна домовилася з Туреччиною.

“Я говорив про це з президентом Ердоганом: що п’ятеро наших командирів, які звільняються з полону, перебуватимуть у цілковитій безпеці, у комфортних умовах і під особистою протекцією президента Туреччини хоча б до кінця війни, але ми забезпечимо їхнім сім’ям можливість із ними бачитися”, – сказав він.

Начальник ГУР Кирило Буданов говорив тоді, що вони перебуватимуть там “деякий проміжок часу”. Саме в такому формулюванні.

Джерело https://t.me/V_Zelenskiy_official