Знеструмленими через грозовий шторм залишаються 120 населених пунктів – Міненерго

Київ. 26 червня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Унаслідок масштабного грозового шторму, що пронісся країною, знеструмлювалися споживачі в Кіровоградській, Сумській, Миколаївській, Одеській, Полтавській областях, повідомило Міністерство енергетики.

“Наразі залишаються без світла 59 населених пунктів у Сумській області, сім – у Кіровоградській області, 18 – у Полтавській області, 12 – у Чернігівській, в Одеській області – 24 населених пункти”, – йдеться в щоденному оновленні Міненерго в понеділок.

Водночас не зафіксовано влучань в об’єкти енергетичної інфраструктури під час чергового ракетно-дронового удару по території України в ніч на понеділок.

Як зазначили в міністерстві, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, цілком достатньо для покриття споживання, дефіциту немає. Водночас комерційний імпорт електроенергії за минулу добу з Молдови та Словаччини становив 4634 МВт-год, експорт відсутній.

Відключення споживачів можуть відбуватися через технологічні порушення, як тимчасово вимикалися споживачі в Києві та Київській області, а також через обстріли прифронтових і прикордонних із РФ областей, пояснюють у Міненерго.

У Херсоні через підрив дамби без світла залишаються ще 13,5 тис. споживачів.

Що стосується ЗАЕС, то, незважаючи на незначне, на декілька сантиметрів, зниження рівня води в її ставку-охолоджувачі до 16,58 м протягом трьох тижнів із моменту підриву 6 червня Каховської ГЕС, її достатньо для забезпечення потреб станції.