Зниження облікової ставки до 16% є сигналом без значних поточних змін – голова ради Незалежної асоціації банків України

Київ. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Зниження облікової ставки Національного банку України з 20% до 16% за збереження “робочих” ставок не матиме значного впливу на банківський ринок, однак є сигналом про зниження ставок надалі, вважає голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ), голова правління ОТП Банку Володимир Мудрий.

“Ринок отримав чіткий сигнал від регулятора, що основні макропоказники мають кращу динаміку, ніж прогнозувалося раніше, і що ставки зменшуватимуться й надалі. Поки що значних змін не буде, але зараз уже розпочався бюджетний процес, і банки мають урахувати це в плануванні та кредитній політиці”, – сказав він коментарі інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна”.

Мудрий додав, що облігації внутрішньої держпозики України (ОВДП) стали більш привабливими, що в найкоротші терміни вплине на політику багатьох банків.

Крім того, на його думку, запровадження регулятором обмеження на купівлю тримісячних депозитних сертифікатів (ДС) у листопаді не матиме істотного впливу на обсяг розміщень у них.

Голова ради НАБУ вважає перспективу зниження облікової ставки 14 грудня до 15% та її утримання на цьому рівні впродовж 2024 року доволі реалістичною з урахуванням прогнозу інфляції та зростання ВВП.

Говорячи про переглянутий центробанком макропроноз, Мудрий зазначив, що він загалом відповідає його очікуванням.

“Так, він додає оптимізму, але водночас у ньому зазначені й нові прогнози щодо воєнних ризиків. Основне – економіка поступово відновлюється, і цей тренд набирає обертів”, – наголосив банкір.

Як повідомлялося, НБУ втретє цього року істотно поліпшив макропрогноз на поточний 2023 рік: тепер він очікує зростання економіки на 4,9% за зниження інфляції до 5,8%. На наступний рік оцінку зростання ВВП покращено незначно – з 3,5% до 3,6%, тоді як щодо інфляції Нацбанк тепер очікує розвороту тенденції та її збільшення до 9,5% замість попереднього прогнозу у 8,5%.