ЄС запровадив санкції ще проти семи іранських чиновників і силовиків за жорстокі придушення протестів

Брюссель. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада ЄС оголосила в понеділок про рішення застосувати обмежувальні заходи ще до семи представників Ірану, яких у Євросоюзі вважають відповідальними за серйозні порушення прав людини.

У комюніке Ради ЄС повідомляють, що до нового санкційного списку внесено прокурора і заступника судді кримінального суду провінції Ісфахан, які є відповідальними за судові процеси над страченими в травні 2023 року трьома учасниками протестів.

Санкції запроваджуються проти командувача силами КВІР (Корпусу вартових ісламської революції) провінції Ісфахан, який, згідно з твердженнями ЄС, керував каральними заходами проти антиурядових протестів.

Рада ЄС також наклала санкції на губернатора провінції Гілян, очільника міста Амоль і керівників місцевих силових структур, яких у Брюсселі звинувачують у довільних затриманнях і вбивствах багатьох людей у контексті загальнонаціональних протестів 2022-2023 років.

Загалом щодо Ірану обмежувальні заходи застосовуються до 223 фізичних і 37 юридичних осіб, нагадують у ЄС.

Ці заходи складаються із заморожування активів у ЄС, заборони на поїздки до Європейського союзу та заборони на надання коштів або економічних ресурсів підсанкційним особам. Також діє заборона на експорт до Ірану обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій, та обладнання для моніторингу телекомунікацій.

“Європейський союз та його держави-члени закликають іранську владу припинити жорстоке придушення мирних протестів, припинити вдаватися до довільних затримань як засобу придушення критичних голосів і звільнити всіх несправедливо затриманих. Європейський союз закликає Іран припинити практику винесення і приведення у виконання смертних вироків протестувальникам, скасувати винесені смертні вироки, а також забезпечити належну правову процедуру для всіх затриманих”, – ідеться в документі, опублікованому в Брюсселі.