Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бізнесмен Ігор Коломойський може стати третьою стороною у справі, що розглядає Вищий антикорупційний суд (ВАКС), за позовом Міністерства юстиції України до підсанкційних громадян РФ Олександра Бабакова, Євгена Гінєра, Михайла Воєводіна та інших щодо конфіскації належних їм активів, зокрема частки Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК).
Згідно з інформацією джерела Nadra.info у ВАКС, до суду надійшла заява представника Коломойського про вступ до справи як третьої особи на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. 6 липня поточного року колегія суддів ВАКС цю заяву задовольнила.
За даними джерела, у великому переліку активів, стягнути які в дохід держави Мін’юст просить ВАКС, є 49,84% від загальної кількості акцій КЗРК, якими нібито побічно володіють Воєводін і (нібито) його дружина Наталія Селіванова.
Засідання ВАКС призначено на 11 липня.
З матеріалів, з якими ознайомилося видання Nadra.info, випливає, що 49,84% акцій КЗРК, які можуть бути конфісковані, – це частка, що через компанію Starmill Limited (Кіпр), належить Kadis Holding Limited (Сент-Кіттс і Невіс – острівна держава в східній частині Карибського моря). 100% Kadis Holding Limited належать компанії Newsteel Holding Ltd. (Беліз). І хоча 100% останньої належать Міхалакісу Чечеккосу (Michalakis Tsitsekkos), кінцевими бенефіціарами цієї компанії, як стверджує джерело, також зазначено Воєводіна і Селіванову (за даними YouControl, у 2019 році вони фігурували в ролі кінцевих бенефіціарних власників КЗРК – Nadra.info).
Свою частку в Kadis Holding Limited Воєводін нібито отримав від Коломойського, згідно з договором, укладеним ще 2016 року. Цей документ передбачає, що частка коштуватиме Воєводіну $926 млн, які мають бути виплачені з дивідендів, розподіленого прибутку або інших платежів від бізнесу КЗРК.
Як стверджує джерело Nadra.info, до заяви про вступ Коломойського до судової справи було додано копії документів, які передбачають, що доти, доки Коломойський не отримає $926 млн, він має право управління бізнесом КЗРК, зокрема й через управління частками в Kadis Holding Limited та отримання будь-якого економічного інтересу на ці частки (як під час розподілу прибутку, так і в разі продажу). У поданій заяві про вступ у справу нібито зазначається, що на сьогодні Коломойський не отримав від Воєводіна належні йому за договором дивіденди КЗРК.
З огляду на це колегія суддів ВАКС вирішила, що судове рішення у справі може вплинути на права та інтереси Коломойського, пов’язані з виконанням умов договору від 2016 року, і долучила його до справи як третю сторону.
Згідно із судовими документами, копією яких володіє агентство “Інтерфакс-Україна”, 28 червня 2023 року Мін’юст звернувся до ВАКС з адміністративним позовом до російських громадян у межах ч. 1 ст. 4 закону “Про санкції” про стягнення активів у дохід держави. Міністерство також просило накласти арешт на ці активи в рамках забезпечення позову. 30 червня поточного року ВАКС задовольнив позов Мін’юсту.
КЗРК спеціалізується на підземному видобутку залізної руди. У складі комбінату – чотири шахти: “Покровська” (колишня “Жовтнева”), шахта “Криворізька” (“Родіна”), “Козацька” (раніше – “Гвардійська”) і “Тернівська” (раніше – рудоуправління ім. Орджонікідзе, потім ім. Леніна).
Компанії Starmill Limited належить 99,88% акцій КЗРК.
Раніше повідомлялося, що певною часткою в КЗРК володіє група СКМ, тоді як група “Метінвест” жодного стосунку до КЗРК не має. При цьому СКМ є лише інвестором, а оперативний контроль на комбінаті здійснює група “Приват”.
Джерело: https://nadra.info/2023/07/sanctioned-mines-of-kryvyi-rih-ihor-kolomoiskyi-enters-the-case-of-oleksandr-babakov-and-co/?fbclid=IwAR3eGRnF78HnLOqZGE1hMPvDmls3DYbcWE9oDPl2itTQtc1kJIOOqKpRfSk
https://reyestr.court.gov.ua/Review/111941749