"Агротрейд" перевиконав план зі збору технічних конопель на 110%

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Агрохолдинг “Агротрейд” завершив обмолот 200 гектарів технічних конопель у Чернігівській області, які вирощували вперше в історії компанії, і перевиконав план на 110%, повідомила пресслужба агрохолдингу.

“Урожайність перевершила очікування. Незважаючи на низку технологічних складнощів, команда агрономів групи впоралася зі жнивами на відмінно”, – повідомив агрохолдинг на фейсбук-сторінці.

За інформацією директора агропромислового департаменту Агротрейд Олександра Овсяника, 2023 року агрономічна служба випробувала багато технологічних підходів до вирощування культури, щоб обрати найкращі та використовувати їх у майбутньому. “У нас є потенціал для зростання. Підбиваючи підсумки, зазначу, що зі строками збирання ми не прогадали, а втрати відрегулювали. Проте наступного року можна розпочати обмолот дещо пізніше – на 85% стиглості. Загалом першими результатами роботи з новою культурою цілком задоволені”, – зазначив він.

Агрохолдинг має намір у 2024 році збільшити посівні площі під технічними коноплями на 150% – до 500 гектарів. Також на його полях наступного сезону випробовуватимуть новий сорт “Софія”, про що є попередня домовленість з Інститутом сільського господарства Північного сходу НААН України.

Як повідомлялося, агрохолдинг “Агротрейд” 2023 року вперше посіяв технічні коноплі. Для виробництва технічних конопель було отримано спеціальну ліцензію. Для посіву використовували насіння вітчизняної селекції. Агрономічне відділення протягом сезону проводило польові випробування різних систем гербіцидного захисту, під які виділило 27 демо-ділянок. Тресту (волокна) група компаній має намір реалізовувати на внутрішньому ринку, а насіння експортувати до Європи.

Група компаній “Агротрейд” – вертикально інтегрований холдинг повного агропромислового циклу (виробництво, переробка, зберігання і торгівля сільгосппродукцією). Обробляє понад 70 тис. га земель у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури – соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя та ріпак. Має власну мережу елеваторів із потужністю одночасного зберігання 570 тис. тонн.

Група також виробляє гібриди насіння кукурудзи та соняшнику, ячменю, озимої пшениці. На базі насінницького господарства “Колос” (Харківська обл.) 2014 року було побудовано насіннєвий завод потужністю 20 тис. тонн насіння на рік. У 2018 році “Агротрейд” вивела на ринок власну марку Agroseeds.

Засновник і генеральний директор “Агротрейд” Всеволод Кожем’яко.

Джерело: https://www.facebook.com/agrotrade.group.kharkiv