Конституційний суд визнав законними високі штрафи за нерозмитнені авто

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Конституційний суд України (КСУ) визнав законними високі штрафи у випадках, якщо термін тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування на митну територію України перевищив 30 діб, повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у телеграм-каналі.

“Рішення КСУ про визнання норми конституційною стало ще одним запобіжником проти повернення схем з євробляхами в Україні”, – наголосив голова комітету.

Він уточнив, що суд підтвердив абзац статті Митного кодексу, що таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (зараз 17 грн) або конфіскацію таких ТЗ.

“Скаржник у справі вважав, що санкція зазначеної норми Кодексу не дає змоги застосувати її з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника, що суперечить статті 61 Конституції України, і порушує конституційні права особи”, – вказав Гетманцев.

Голова комітету зазначив, що, за результатами розгляду цієї скарги, КСУ дійшов висновку, що зазначена норма надає можливість судам забезпечити індивідуалізацію такої відповідальності залежно від обставин справи, не покладаючи на особу індивідуального та надмірного тягаря.

Джерело: https://t.me/getmantsevdanil/5316