Байден скасував дозволи на видобуток нафти і газу в Арктичному національному заповіднику

Вашингтон. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Адміністрація президента США Джо Байдена ухвалила рішення скасувати дію дозволів на розробку родовищ нафти і газу в Арктичному національному заповіднику дикої природи (Arctic National Wildlife Refuge, ANWR), що розташований на території Аляски, які було видано наприкінці президентського терміну Дональда Трампа.

“Температура в Арктиці через кліматичну кризу підвищується вдвічі швидше, ніж у решті світу, і ми є відповідальними за захист цього безцінного регіону”, – заявив Байден.

Міністерка внутрішніх справ США Дебра Голлан повідомила в середу, що загалом скасовано сім дозволів, виданих адміністрацією Трампа. Діяю документів припинила адміністрація Байдена 2021 року, зазначає The Wall Street Journal.

МВС США також запропонувало заборонити надання в оренду нових ділянок під розроблення нафтових і газових родовищ на площі 10,6 млн акрів, що становить понад 40% із 23 млн акрів, виділених раніше під Національний нафтовий резерв на Алясці. За словами Голлан, її відомство дійшло висновку, що екологічна перевірка, проведена 2021 року за часів Трампа, була недостатньою і з “безліччю юридичних порушень”.

Оголошені ініціативи зачіпають північну частину Аляски, яка не лише має запаси нафти й газу, а й багате на види середовище проживання: тут живуть полярні ведмеді, північні олені, водоплавні птахи та інші дикі тварини. Екологи неодноразово порушували питання про те, що буріння в ANWR завдасть шкоди унікальній екосистемі Арктики.

Представники енергетичної галузі та влада Аляски підтримували відкриття регіону для видобутку нафти і газу, розраховуючи, що це створить робочі місця і підштовхне до зростання економіку штату, яка значною мірою залежить від нафтового сектору.

Раніше цього року адміністрація Байдена схвалила масштабний проєкт Willow компанії ConocoPhillips із розробки нафти на Алясці, що викликало невдоволення деяких демократів, а також екологічних активістів. Нові пропозиції міністерства внутрішніх справ США не стосуються Willow, зазначає WSJ.