Британський регулятор перевірить, чи не дискримінують банки публічних посадових осіб

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Регулятор фінансового ринку Великої Британії з’ясує, чи не стикаються британські публічні посадові особи (ППО), виділені в антивідмивному законодавстві в окрему категорію через корупційні ризики, з проблемами під час доступу до фінансових послуг.

Регулятор заявив, що не зазіхає на наявність у законодавстві категорії ППО, але має намір перевірити, як фінансові організації застосовують її до громадян, як проводять адекватну оцінку пов’язаних із нею ризиків, ухвалюють рішення про закриття рахунків ППО або членів їхніх сімей.

Як ідеться у пресрелізі Financial Conduct Authority, аналіз проводитиметься до червня 2024 року, але якщо буде виявлено значні недоліки в роботі системи, відомство готове негайно вжити необхідних заходів.

Приводом для перевірки став скандал із закриттям у банку Coutts рахунка Найджела Фаража, який очолював кілька років Партію незалежності Сполученого Королівства і був одним з ініціаторів Brexit. За даними політика, банк визнав, що наявність такого клієнта створює йому потенційні репутаційні ризики.

За підсумками скандалу у відставку був змушений подати глава Coutts, а потім і банку NatWest, до групи якого входить фінансова організація.

Після цього ще кілька британських політиків поскаржилися на проблеми під час роботи з кредитними організаціями. Зокрема, міністр фінансів Джеремі Гант повідомив Financial Times, що йому було відмовлено у відкритті рахунку в банку Monzo.

Згідно з міжнародними та національними вимогами, фінансові організації практично в усіх країнах світу мають приділяти національним та іноземним ППО і їхньому близькому оточенню (родичам, партнерам) особливу увагу, відстежувати їхні операції, встановлювати джерела коштів, щоб ці особи не могли скористатися своїм становищем у злочинних цілях. Однак деякі банки вважають за краще просто не працювати з ППО, страхуючись від потенційних проблем.