Розпочато процедуру припинення юридичної особи "Магістральні газопроводи України"

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ “Магістральні газопроводи України” (“МГУ”) перейшло в статус припинення юридичної особи, свідчать дані про компанію з відкритих реєстрів.

Дата внесення рішення засновників про припинення юридичної особи “МГУ” в результаті реорганізації – 5 вересня 2023 року.

Як повідомлялося, під час створення “Магістральні газопроводи України” передбачалося, що ця компанія стане оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створив ТОВ “Оператор ГТС України”, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “МГУ”.

Ще у жовтні 2021 року директор Секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач заявив, що “МГУ” свою функцію виконало і його можна розформувати.

Законопроєкт №9311-1д про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України ухвалили 28 липня 2023 року в другому читанні 250 голосами, голова Ради Руслан Стефанчук підписав його 10 серпня, президент України – 31 серпня.

Згідно з ним, корпоративні права ОГТСУ передадуть Міністерству енергетики України від “МГУ”, ухвалять погоджений з Energy Community новий статут і здійснять конкурсний відбір і призначення нової наглядової ради оператора.

Джерело: https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/41089111/