Через порти Балтійського моря можна щорічно експортувати 10 млн тонн українського зерна – президент Литви

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Після будівництва портових коридорів у Балтійському морі можна буде здійснювати транзит близько 10 млн тонн українського зерна щорічно з країн Балтії та Польщі, повідомив президент Литви Гітанас Науседа.

Як передає литовська редакція Delfi, Науседа зазначив, що хоча через порти країн Балтії та Польщі неможливо експортувати стільки зерна, скільки Україна експортує за основними транзитними маршрутами, у разі хорошого розвитку цього альтернативного маршруту загальний внесок Польщі, Литви, Латвії та Естонії може бути значним.

“Так, ми не можемо конкурувати з основними каналами експорту українського зерна, однак, за нашими розрахунками, за умови дотримання певних вимог, транзит українського зерна через морські порти країн Балтії та Польщі може становити 10 млн тонн на рік. Це було б важливою частиною, важливою підтримкою”, – заявив Науседа після саміту Ініціативи трьох морів у Бухаресті.

Він наголосив, що країни ЄС мають “зробити все можливе”, щоб українське зерно могло безперешкодно надходити на міжнародні ринки.

Як повідомлялося, у середу Україна отримала статус асоційованої держави-учасниці Ініціативи трьох морів, яка зосередиться на модернізації інфраструктури, транспортних систем, забезпеченні продовольством, залученні інвестицій в енергетику та інші стратегічні сектори.

Джерело: https://www.delfi.lt/ru/news/politics/prezident-ezhegodno-cherez-porty-stran-baltii-i-polshi-mozhno-bylo-by-otpravlyat-10-mln-tonn-ukrainskogo-zerna-94450517