Туреччина, Греція і Болгарія борються з наслідками повеней

Стамбул. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Туреччині, Греції та Болгарії, де потужні зливи спричинили повені, продовжують боротьбу з їх наслідками та рятувальні операції, повідомляє в четвер агентство Associated Press (AP).

Унаслідок повеней загалом загинули щонайменше 14 осіб. На північному заході Туреччини, поблизу кордону з Болгарією, повінь забрала життя щонайменше п’яти осіб. Іще двоє людей загинули в Стамбулі, понад 30 дістали травми.

У декількох районах Стамбула під час шторму затопило понад 1 750 будинків і підприємств. Деякі станції метро тимчасово закриті.

Рятувальники продовжують пошуки зниклих безвісти і спроби звільнити постраждалих з-під завалів, а також визволити людей із будівель, підходи до яких залишаються заблокованими.

У Греції рекордно сильні й тривалі зливи призвели до смерті трьох людей. Їх тіла рятувальники виявили поблизу міст Волос і Кардица. Ще три людини вважаються зниклими безвісти.

“Це найекстремальніше природне явище за історію спостережень, якщо розглядати максимальну кількість опадів, що випали в Греції за добу”, – заявив напередодні міністр кліматичної кризи та цивільного захисту Греції Василіс Кікіліас.

В Афінах закрили декілька станцій метро і перекрили автомобільні дороги. Влада міста Волос через важкі погодні умови розпорядилася розпочати евакуацію декількох лікарень і будинків для літніх людей, які опинилися під загрозою затоплення, і заборонила рух машин. У сусідніх регіонах, поблизу гори Пеліон і на острові Скіатос, безліч домогосподарств залишилися без електрики і води. Метеорологи попереджають, що зливи можуть тривати в Греції щонайменше до полудня четверга.

У Болгарії повені розпочалися напередодні на південному узбережжі Чорного моря. Влада країни повідомила про чотирьох загиблих. Більшість річок у затопленому регіоні вийшли з берегів і знесли декілька мостів. У місті Царево оголошено надзвичайний стан.

За даними метеорологів, кількість опадів, що випали в Болгарії за добу, утричі перевищила місячну норму. Напередодні ввечері влада країни повідомила, що зливи припинилися і з’явилися сподівання на нормалізацію ситуації.