Долар зміцнюється до євро, стабільний до фунта та єни

Нью-Йорк. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США зміцнюється в парі з євро на торгах у четвер, стабільний до фунта стерлінгів та єни.

Голова Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Павелл підтвердив напередодні, що американський ЦБ не завершив цикл посилення грошово-кредитної політики, попри червневу паузу в підйомі ставки.

Дані, що надходять останнім часом, свідчать про стійкість економіки США, і рецесія не видається найімовірнішим сценарієм, хоча таку можливість не можна відкидати, заявив Павелл під час форуму Європейського центрального банку (ЄЦБ) у Сінтрі.

Водночас інфляція в Штатах виявилася більш стійкою, ніж очікувалося, що є аргументом на користь подальшого підвищення процентної ставки, сказав Павелл. За його словами, більшість керівників ФРС бачать можливість ще щонайменше двох підвищень базової ставки.

Глава ЄЦБ Крістін Лагард, яка виступала на тому самому заході, заявила, що європейський центробанк із високою ймовірністю підвищить ставку в липні, зазначивши водночас, що рішення ухвалюють на кожному засіданні окремо, і вони залежать від статданих, що надходять.

“Ми хочемо утримувати ставки на високому рівні доти, доки не переконаємося, що інфляція стійко рухається до мети у 2%”, – сказала вона.

Курс євро до долара, за даними на 9:10 кч у четвер, становить $1,0896 порівняно з $1,0914 на закриття попередньої сесії.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара до шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), додає 0,24%, ширший WSJ Dollar Index – 0,1%.

Вартість фунта опустилася під час торгів до $1,2631 з $1,2636 напередодні.

Курс долара до єни становить 144,52 єни проти 144,49 єни на закриття ринку в середу.

Керівник Банку Японії Кадзуо Уеда, який також брав участь у заході голів ЄЦБ у Сінтрі в середу, заявив, що регулятор чекає на сповільнення інфляції до кінця поточного року та на її деяке прискорення у 2024 році.

На прохання прокоментувати різке падіння курсу єни Уеда відповів, що на японську валюту впливає багато чинників, включно з рішеннями інших центробанків світу. Банк Японії уважно стежить за обмінним курсом, але рішення про інтервенції ухвалює тільки міністерство фінансів, наголосив голова японського ЦБ.