Естонія припиняє співпрацю з РФ щодо збереження культурних цінностей

Таллінн. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Естонії має намір розірвати угоду про співпрацю з Росією щодо збереження культурних цінностей.

“У зв’язку з агресією Росії в Україні уряд планує в четвер розірвати угоду про співпрацю між Естонією і РФ щодо збереження культурних цінностей”, – ідеться в повідомленні пресслужби естонського кабміну.

У ньому наголошується, що Естонія уклала угоду про співпрацю 4 грудня 1998 року і вона автоматично подовжується кожні п’ять років, якщо принаймні за шість місяців до встановленого терміну жодна зі сторін не заявила про своє бажання розірвати її. Це означає, що МЗС має надіслати відповідну ноту не пізніше 3 липня.

Естонія приєдналася до двох конвенцій ЮНЕСКО, які є основою угоди між Естонією та Росією, і немає реальної необхідності регулювати ті самі сфери додатковою угодою, зазначається в повідомленні. Це конвенції ЮНЕСКО про заходи щодо запобігання та заборони незаконного ввезення, вивезення та передання права власності на культурні цінності, а також про охорону глобальної культурної та природної спадщини.