Голова Євроради: Європейські лідери обговорять 6 жовтня в Гранаді майбутні пріоритети ЄС

Брюссель. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова Європейської Ради Шарль Мішель назвав неформальну зустріч керівників країн ЄС, що має відбутися в Гранаді 6 жовтня, початком процесу роздумів про майбутні пріоритети Євросоюзу.

“Ця зустріч має велике значення: ми не лише братимемо участь у конструктивному діалозі щодо найактуальніших проблем, із якими наразі стикається наш союз, як-от міграція, але ця зустріч знаменує собою початок важливого процесу роздумів щодо майбутніх пріоритетів нашого союзу”, – ідеться в оприлюдненому ввечері понеділка у Брюсселі листі-запрошенні Мішеля європейським лідерам на неформальний саміт в Іспанії.

За його словами, розпочаті в Гранаді дискусії дадуть змогу колективно окреслити курс ЄС, “визначивши його напрям і цілі на найближчі роки”. “Результат нашого процесу роздумів у найближчі кілька місяців сформує стратегічний порядок денний на 2024-2029 роки”, – вважає голова Євроради.

У своєму посланні Мішель зазначає, що після лютого 2022 року держави-члени ЄС, крім домовленості допомагати Україні, встановили новий стратегічний курс дій зі зміцнення суверенітету союзу, зобов’язавшись спільно зміцнювати оборонний потенціал, зменшити енергетичну залежність і побудувати міцнішу економічну базу.

Він заявив, що Гранада – це етап озирнутися й критично оцінити прогрес, а також подивитися вперед, визначаючи майбутні проблеми, з якими доведеться зіткнутися, і стратегію, щоб “використати всі можливості, що відкриваються попереду, для забезпечення стійкості та конкурентоспроможності ЄС у цьому мінливому геополітичному середовищі”.

Голова Євроради також повідомив, що, крім стратегічного порядку денного, невід’ємна частина дискусії в Гранаді стосуватиметься “майбутнього розширеного Європейського Союзу і наслідків, які це розширення може спричинити” і для нинішніх членів ЄС, і для претендентів на членство в Євросоюзі.

“Украй важливо, щоб ми обмірковували майбутню динаміку нашого союзу, нашу політику і, окрім іншого, процес ухвалення рішень, щоб забезпечити подальший успіх ЄС. Зокрема, ми розглянемо важливі питання, як-от: що ми робимо разом, як ми ухвалюємо рішення, як нам зіставити наші кошти з нашими амбіціями?”, – пояснив Мішель свої очікування від порядку денного майбутньої європейської зустрічі на найвищому рівні.