Громадянину РФ, який став "міністром палива та енергетики" під час окупації Куп'янського району, заочно оголошено про підозру – прокуратура

Харків. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Слідчі поліції за оперативного супроводу УСБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом Куп’янської окружної прокуратури заочно повідомили 40-річному громадянину РФ про підозру у скоєнні умисних дій, вчинених для зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічних закликів до вчинення таких дій (ч. 1 ст. 110 КК України).

Як повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури, росіянин, який з 2016 року працював начальником відділу електроенергетики міністерства ПЕК і ЖКГ Краснодарського краю, у серпні минулого року приїхав до Куп’янська, де глава окупаційної адміністрації призначив його на посаду “міністра палива, енергетики та житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації Харківської області”.

“Запевняючи, що приїхав “відбудовувати Харківщину”, новоспечений “міністр” проводив агітаційну роботу серед співробітників підприємства “Харківобленерго”, що знаходилися на території Куп’янського району. Зокрема, перекручуючи факти та маніпулюючи, він розповідав про “переваги” життя під російським прапором, “турботу” РФ про мирне населення та намагався сформувати позитивний імідж російських загарбників”, – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний також закликав співробітників “Харківобленерго” до зміни меж території та державного кордону України та підтримки дій і рішень окупаційної влади. Після деокупації чоловік утік до РФ, де переховується від слідства. Вирішується питання про оголошення підозрюваного в розшук.