Херсонська ОВА: У верхній течії р. Інгулець норму завислих речовин перевищено в 1,84 раза

Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Унаслідок підриву Каховської ГЕС у воді верхньої течії р. Інгулець, відібраній біля Великої Олександрівки, кількість завислих речовин перевищена в 1,84 раза, повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація в телеграм-каналі.

Крім цього, у річці перевищено у 2,9 раза показники хлоридів, удев’ятеро – сульфатів, у 1,6 раза – заліза загального. Нафтопродуктів не виявлено. Розчинений кисень відповідає нормі.

У річці Кошова в 1,44 раза перевищено норму завислих речовин, у 2,5 раза – заліза загального, в 1,25 – нітратів. Розчинений кисень становить 6,30 мг/дм3, що відповідає нормі. Нафтопродуктів у водоймі не виявлено.

Згідно з результатом аналізу проб води нижньої течії р. Інгулець, відібраних поблизу Дар’ївки, гранично допустима концентрація завислих речовин перевищує в 1,6 раза, хлоридів – у 1,1 раза, сульфатів – у 2,4 раза, заліза загального – у 2,4 раза. Нафтопродуктів не виявлено. Розчиненого кисню менше ніж норма – 3,30 мг/дм3.

Завислі речовини є важливим технологічним показником якості води, який дає змогу оцінити кількість осадів, що утворюються в процесі очищення стічних вод.

Жителям області нагадуватимуть, що заборонено вживати воду зі свердловин і колодязів, що були затоплені, купатися у відкритих водоймах, ловити та вживати в їжу рибу.

Джерело: https://t.me/khersonskaODA/7412