Прокуратура відновила право столичної громади на землі біля Музею в Пирогові

Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київська міська прокуратура відновила право столичної громади на землі біля Музею в Пирогові вартістю понад 442 млн грн, повідомив Офіс генерального прокурора.

“Київська міська прокуратура забезпечила реальне виконання рішення суду щодо відновлення права столичної громади на земельну ділянку поблизу Національного музею народної архітектури та побуту України. Площа цієї землі – майже 19 га, а вартість – понад 442 млн грн”, – повідомляється на сторінці відомства у фейсбуці у вівторок.

За інформацією прокуратури, встановлено, що на підставі договору, укладеного в 2004 році, агропромислове підприємство орендувало земельну ділянку на вул. Академіка Заболотного в Києві. Рішенням Київради у 2015 році договір оренди було розірвано та повторно не укладено.

Водночас, як наголошується в повідомленні, підприємство без відповідних правових підстав, за відсутності рішення Київради та без укладення нового договору оренди у 2017 році зареєструвало в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право оренди цієї ділянки.

У прокуратурі пояснили, що тим самим підприємство порушило право територіальної громади Києва на користування та розпорядження комунальною землею.

“Погодившись з правовою позицією прокуратури, суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позов у повному обсязі. На даний час рішення суду реально виконано, державна реєстрація права оренди спірної земельної ділянки за товариством скасована”, – наголошується у повідомленні.

Джерело: https://www.facebook.com/pgo.gov.ua/posts/pfbid0VEtb3uVzRbtKWddbhAG1cEd9Gh38xnWXESMS9hBnaXDbkEvRF245C8sHjHNnHxWTl