Імовірність рецесії в економіці США підтверджує низка факторів – експерти

Нью-Йорк. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Головний економіст TS Lombard із питань США Стів Бліц, який попередив про поганий стан банківської системи країни на початку цього року, тепер говорить про те, що рецесія в американській економіці може настати в найближчі місяці.

“Погляд на рецесію залишається значною мірою незмінним”, – зазначив він, оскільки банки обмежують обсяги кредитування, тоді як квартальний прибуток компаній, схоже, знову знизився. І те, й інше є ознакою того, що темпи зростання економіки США сповільнюються, і ейфорія, яка допомогла підняти індекс S&P 500 майже на 14% цьогоріч, може раптово розсіятися, пише MarketWatch.

Згідно з аналізом TS Lombard щотижневих даних Федеральної резервної системи, темпи зростання кредитування в малих і великих банках країни практично зійшли нанівець.

Тим часом план міністерства фінансів США щодо масштабної емісії держоблігацій для поповнення скарбниці після підвищення стелі держборгу може сприяти відтоку ще більшої кількості грошей від ринків і економіки. Розміщення вже почалися і, за оцінкою BofA Global, загалом обсяг емісії держпаперів з терміном обігу від 4 до 52 тижнів може досягти $1 трлн до кінця серпня.

Крім того, виходячи із розрахунків TS Lombard, що ґрунтуються на даних Мінфіну, надходження від корпоративних податків у США з початку поточного року до 16 червня знизилися на 12%. Це вказує на те, що прибутки компаній і далі знижуються після того, як вони впали за підсумками четвертого кварталу минулого року і перших трьох місяців поточного року.

За словами Бліца, нижчі податкові платежі означають нижчий прибуток. А нижчий прибуток, ймовірно, призведе до більшої кількості звільнень і сповільнення зростання заробітної плати, що може посилити вплив уповільнення кредитування і різкого нарощування випуску держпаперів.

“Зниження корпоративних прибутків є ключовим показником, який заздалегідь вказує на зниження особистих доходів і зайнятості. Цьому процесу сприяє і уповільнення темпів кредитування, а потім Мінфін виводить з економіки 9% ВВП у поточному кварталі”, – сказав експерт.

Рецесію віщує і ситуація на ринку US Treasuries. Прибутковість дворічних облігацій зараз становить 4,724%, десятирічних – 3,717%. Таким чином, різниця перевищує 1 процентний пункт, що є максимальним гепом з початку березня. Перед кожною рецесією в минулі 50 років прибутковість короткострокових інструментів також була вищою, ніж у “довгих”.

“Сильно перевернута крива прибутковості означає, що ризики рецесії зростають, це просто і зрозуміло, – зазначає віцепрезидент з інвестиційної стратегії Glenmede Майкл Рейнольдс. – Ринок держпаперів говорить нам, що нас очікують проблеми на економічному фронті. Може не одразу, але очікують”.

Негативна динаміка на сировинних ринках також вказує на ймовірність рецесії.

“Загальне зниження цін на сировину після піку в березні 2022 року говорить про очікування уповільнення економічного зростання.