Зеленський увів у дію рішення РНБО про результати обстежень укриттів для цивільних осіб

(додано текст 4-6 абз.)

Київ. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 23 червня 2023 року “Щодо результатів оперативних обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття населення”.

Це закріплено указом президента від 26 липня 2023 року, розміщеним на офіційному порталі в понеділок.

Згідно з рішенням РНБО, визнано незадовільною роботу із забезпечення готовності укриттів цивільного захисту в Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

Ухвалено також рішення про невідкладні заходи щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадовців, відповідальних за утримання та експлуатацію укриттів у тих областях, районах і містах, де ситуацію цим рішенням визнано незадовільною.

Як зазначається в рішенні РНБО, уряд України зобов’язується, зокрема, визначити статус об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення, та забезпечити системні перевірки їх належного стану.

Крім того, вирішено створити комісію на чолі з віцепрем’єр-міністром з відновлення України – міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України для перевірки стану мостових споруд.

Джерело: https://www.president.gov.ua/documents/3532023-47133?fbclid=IwAR0Hq2sGIRMnEnDmYDVk__bXBft4L446-2fr9TPsSazYiHmd_FzI3U3WOq8