Іспанія додатково виділить 55 млн євро для України – Санчес

(оновлене повідомлення від 14:47, змінено джерело інформації)

Київ. 1 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Іспанія виділяє для України новий пакет допомоги на суму 55 млн євро, заявив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

“Іспанія ухвалила рішення про додаткове виділення 55 млн євро. Зокрема, 51 млн євро через групу Світового банку – це для фінансування малих і середніх підприємств в Україні, а також 4 млн євро через Програму розвитку ООН для забезпечення шкіл в Україні екологічно чистими та стійкими енергетичними системами”, – сказав він, виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради України в суботу.

Санчес також наголосив, що Іспанія прагне супроводжувати Україну в процесі відновлення, який “потребуватиме часу та інвестицій у багатьох секторах”.

“Є деякі сфери, наприклад, залізнична інфраструктура, в якій наші компанії володіють певними ноухау, які можуть змінити ситуацію на краще. Іспанський уряд підтримує фінансування необхідних інвестицій для адаптації та модернізації української інфраструктури та виробничих галузей”, – уточнив глава іспанського уряду.

Як повідомлялося, у суботу, 1 липня, Україну відвідав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Іспанія цього дня розпочинає своє головування в Раді Євросоюзу. Іспанія за принципом ротації змінила Швецію як головуюча країна в Єврораді і головуватиме до кінця 2023 року.