Прем'єр Іспанії: Тільки Україна може визначати умови для мирних переговорів

Київ. 1 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що тільки Україна може визначати умови і час для мирних переговорів.

“Ми хочемо справедливого і тривалого миру в Україні. Тільки Україна може визначати умови і час для мирних переговорів. Інші країни та регіони дають свої мирні плани. Ми високо цінуємо їхню участь, але водночас ми не можемо прийняти їх повністю”, – сказав глава іспанського уряду, виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради України в суботу.

Санчес наголосив, що війна Росії проти України – це агресія, в якій “є чітко агресор і є чітко жертва”, до яких не можна ставитися однаково, а “ігнорування правил жодним чином не має винагороджуватися”.

“Саме тому ми підтримуємо Формулу миру президента Зеленського, що відповідає міжнародному праву і статуту ООН”, – додав прем’єр-міністр Іспанії.

Як повідомлялося, у суботу, 1 липня, Україну відвідав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Іспанія цього дня розпочинає своє головування в Раді Євросоюзу. Іспанія за принципом ротації змінила Швецію як головуюча країна в Єврораді і головуватиме до кінця 2023 року.