Кабмін збільшив на 3,5 тис. держзамовлення-2023 на підготовку медичних фахівців, соцпрацівників і робітничих кадрів

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України збільшив державне замовлення на 2023 рік на підготовку фахівців медичних спеціальностей, соціальних працівників і робітничих кадрів загалом на 3,5 тис. осіб.

“Державним замовленням на підготовку фахівців ми не лише реагуємо на нинішні потреби країни, адже в нас зараз великий запит на медиків, психологів, реабілітологів, і ми збільшуємо кількість бюджетних місць для підготовки таких спеціалістів уже цього року”, – ідеться в повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки.

“Ми враховуємо і наші потреби на майбутнє – масштабне відновлення та модернізація потребуватиме залучення великої кількості працівників робітничих спеціальностей, інженерно-технічних спеціалістів, ІТ-фахівців. Тому вже в поточному році кількість фахівців, яких готуватимуть за кошти бюджету за цими спеціальностями, також зросте”, – також ідеться в повідомленні.

Зокрема, у 2023 році збільшується державне замовлення на підготовку робітничих кадрів – на 1 821 особу, соціальних працівників – на 200 осіб, психологів і медичних психологів – на 140 осіб, спеціалістів зі спеціальності “Терапія та реабілітація” – на 1 305 осіб.

Також у державному замовленні визначено пріоритетні галузі підготовки фахівців найпотрібніших спеціальностей, а саме: інженерно-технічні, педагогічні та природничі.

Зокрема, збільшено обсяги державного замовлення за спеціальностями: автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка; інформаційно-вимірювальні технології; соціальна робота; озброєння та військова техніка; міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії; психологія; безпека державного кордону.