Найбільші банки Британії збережуть стійкість під час економічної кризи – стрес-тести

(додано текст 7-8-й абзаців)

Лондон. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вісім найбільших банків Великої британії впоралися зі стрес-тестами, показавши, що збережуть стійкість у складній економічній ситуації, змодельованій Банком Англії.

“Банківська система Великої Британії збереже можливість підтримувати домогосподарства і бізнес у період високих відсоткових ставок, навіть якщо економічні та фінансові умови в країні будуть складнішими, ніж очікується наразі”, – йдеться в повідомленні британського ЦБ.

Гіпотетичний сценарій, який використовував Банк Англії, значно гірший за ситуацію в країні в період глобальної фінансової кризи 2007-2008 рр. і значно гірший за нинішні макроекономічні прогнози, зазначають у ЦБ.

Він передбачає, що інфляція в Британії буде значно вищою за нещодавні піки, а ставка Банку Англії досягне 6%. Сценарій також передбачає рецесію у Великій Британії, відчутне зростання безробіття та обвал цін на житлову нерухомість.

Результати стрес-тестів засвідчили, що за розвитку ситуації за цим сценарієм достатність капіталу банків залишиться вищою за необхідний рівень, зазначається в повідомленні ЦБ. Жодному з фінінститутів, які зазнали стрес-тестів, не потрібно збільшувати капітал.

У стрес-тестах брали участь Barclays Plc, HSBC Holdings Plc, Lloyds Banking Group Plc, Nationwide Building Society, NatWest Group Plc, британський підрозділ Banco Santander SA, а також Standard Chartered Plc і Virgin Money UK Plc.

Сукупний обсяг високоліквідних активів восьми фінінститутів становить 1,4 трлн фунтів стерлінгів ($1,8 трлн), причому дві третини цих активів припадає на грошові кошти або резерви банків у ЦБ. Це означає, що фінкомпанії збережуть достатні ресурси, щоб продовжувати кредитування навіть у разі виникнення проблем із ринковою ліквідністю в умовах кризи, зазначають у Банку Англії.

Загальний обсяг списань “поганих” кредитів за п’ять років у рамках розглянутого сценарію досягне 125 млрд фунтів, показали стрес-тести.

На частку восьми найбільших фінінститутів Британії припадає близько 75% всіх обсягів кредитування в країні.