Компенсація за пошкоджену нерухомість: Чи потрібно сплачувати податок

Під час повномасштабної війни в Україні багато людей втратили свої оселі або ж їхнє нерухоме майно зазнало пошкоджень. Громадяни мають право на отримання державної грошової компенсації в рамках програми “єВідновлення”. Однак виникає питання: чи підлягає оподаткуванню ця фінансова допомога?

 

Згідно з українським законодавством, люди, які отримали компенсацію за зруйноване або пошкоджене майно через бойові дії, не зобов’язані сплачувати податок на цей дохід. Це визначено в Законі № 2923-IX “Про компенсацію за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна в результаті бойових дій”.

 

Пункт 165.1.66 статті 165 Податкового кодексу України стверджує, що сума компенсації за пошкоджене чи знищене майно не включається до оподатковуваного доходу. Це надає громадянам додатковий захист від оподаткування в умовах складних періодів та забезпечує фінансові ресурси для відновлення життя.

 

У рамках програми “єВідновлення” вже опрацьовано понад 26 тисяч заяв, а сума виплат складає 1,7 млрд гривень. Більшість українців витрачають кошти на будівельні та пиломатеріали, зменшуючи середній чек покупки до 11 537 гривень. Найбільше коштів виплачено у Харківській, Київській і Миколаївській областях.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *