Координаційний штаб з оперативного реагування та забезпечення життєдіяльності під час блекаутів провів першу робочу зустріч – МВС

Київ. 4 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжвідомчий координаційний штаб з оперативного реагування та забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення під час можливих відключень електроенергії, створений для своєчасного реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуваються в країні, провів сьогодні першу робочу зустріч, повідомляє у вівторок сайт Міністерства внутрішніх справ України.

“Наша головна мета – своєчасне реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуваються в країні. Ми маємо розуміти, що ворог не зупиниться цієї зими. Саме тому аналітики Ситуаційного центру вже прораховують усі можливі дії Росії. Ми повинні зберегти життя наших громадян. Кожен має бути забезпечений усім необхідним”, – заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Важливість створення цієї робочої групи зумовлена намірами окупантів повторно атакувати критичну інфраструктуру України під час опалювального сезону, сказано в релізі.

Подібні координаційні штаби будуть створені й на регіональному рівні, щоб оперативно реагувати на всі загрози під час осінньо-зимового періоду.

“Створюємо на державному та регіональному рівні відповідні штаби, які будуть 24/7 реагувати на всі загрози. Тепер прораховуються потреби кожного регіону, щоб оперативно усувати всі можливі проблеми. Ми маємо гарантувати безперебійну роботу медзакладів, а громадяни мають бути забезпечені засобами зв’язку, їжею, водою та всім необхідним”, – заявив міністр.

Спираючись на досвід минулого року, робоча група підготувала плани дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у сучасних умовах.

“Посилені патрулювання груп поліції, забезпечення генераторами медичних закладів та об’єктів критичної інфраструктури, функціонування Пунктів незламності – далеко не вичерпний перелік заходів. Ми знаємо, як реагувати на ці виклики”, – уточнив міністр.

Як повідомлялося, Координаційний штаб створено відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 22 вересня 2023 року, до його складу увійшли представникиМіністерства розвитку громад, території та інфраструктури, Міністерства енергетики, Міністерства охорони здоров’я, Мінекономіки, Міністерство соціальної політики, Мінцифри, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Агентства відновлення та розвитку інфраструктури, Міністерства освіти та науки, Державної служби безпеки на транспорті, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, НЕК “Укренерго”, Державної служби безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, ДСНС, Національної поліції, Нацгвардії та Державної міграційної служби України.

Джерела: https://t.me/Klymenko_MVS/349 https://mvs.gov.ua/uk/news/igor-klimenko-citka-koordinaciia-dii-miz-vidomstvami-nase-golovne-zavdannia-na-foni-isnuiucix-zagroz