Китай несподівано зафіксував нульову інфляцію в червні

Пекін. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Споживчі ціни (індекс CPI) в Китаї в червні не змінилися в річному вираженні, йдеться у звіті Державного статистичного управління (ДСУ).

У травні інфляція становила 0,2%, і аналітики в середньому прогнозували збереження показника на колишньому рівні, зазначає Trading Economics.

Темпи зростання споживчих цін оновили мінімум із лютого 2021 року, коли в країні було зафіксовано дефляцію.

Вартість продуктів харчування в КНР минулого місяця зросла на 2,3% на тлі підйому цін на свіжі овочі та яйця. Непродовольчі товари подешевшали на 0,6%.

Транспортні послуги знизилися в ціні на 6,5%, ціни на житло не змінилися, медичні послуги подорожчали на 1,1%, освітні – на 1,5%.

Інфляція без урахування продуктів харчування та енергоносіїв минулого місяця сповільнилася до 0,4% з 0,6% у травні, оновивши мінімум із березня 2021 року.

Щодо попереднього місяця індекс CPI у червні опустився на 0,2%. Зниження спостерігається п’ятий місяць поспіль.

Тим часом ціни виробників (індекс PPI) у Китаї минулого місяця зменшилися на 5,4% у річному вираженні (-4,6% у травні). Падіння стало максимальним з грудня 2015 року, воно спостерігається вже дев’ять місяців поспіль на тлі ослаблення попиту та уповільнення темпів зростання цін на сировину, зазначає Trading Economics.

Значення індексу PPI минулого місяця знизилося на 0,8% порівняно з травнем.