Мінекономіки закликало фермерів не займатися самостійним розмінуванням

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство економіки і торгівлі України попереджає фермерів про потенційні ризики під час розмінування земель і рекомендує їм користуватися послугами фахівців, повідомила пресслужба міністерства.

“Процес створення ринку послуг із розмінування вже запущено, а кількість пропозицій послуг сертифікованих операторів з часом постійно збільшуватиметься. Тому українським фермерам потрібно проявити терпіння і в жодному разі не намагатися розміновувати землі власноруч, або за допомогою людей, які не мають відповідної спеціальності”, – процитувала пресслужба Мінекономіки заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.

Він нагадав, що уряд і Мінекономіки роблять усе, щоб прискорити процес очищення українських земель. Зокрема, за програмою пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення обстежено понад 200 тис. га земель, з яких понад 120 тис. га фермери вже використовують.

“Ми працюємо 24/7 для того, щоб запустити процеси, які прискорять розмінування земель. На початку року в нас було в урядових інститутах близько 2 тис. піротехніків. До кінця року буде 6 тис. Ми в рази збільшуємо кількість машин для розмінування. На сьогодні маємо вже 16 сертифікованих операторів, 29 – у процесі сертифікації, 40 – готуються до сертифікації”, – зазначив Безкаравайний.

У Мінекономіки наголосили, що для прискорення очищення території України уряд має намір стимулювати розвиток інноваційних виробництв і розширювати рівень локалізації наявних виробництв протимінного обладнання. В Україні вже сертифіковано машину з підготовки ґрунту для розмінування, розроблену харківськими виробниками. Триває робота над локалізацією іноземних розробок і над вітчизняними розробками, які після сертифікації працюватимуть на очищення території країни від нерозірваних мін і снарядів.

Джерело: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=5a5e01b5-4b17-4406-ab2f-a8962d3341d2&title=ZaklikamoAgrariivPriRozminuvanniZemelKoristuvatisiaPoslugamiFakhivtsiv