Мінкультури та заповідник розробили порядок здійснення богослужінь і відспівування загиблих воїнів у храмах Києво-Печерської лаври

Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство культури та інформаційної політики і Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розробили порядок здійснення богослужінь і відспівування загиблих воїнів у храмах лаври.

“Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” разом із Міністерством культури та інформаційної політики України розробили Порядок надання доступу до Успенського собору та Трапезної церкви Прп. Антонія та Феодосія Печерських заповідника та їх використання при здійсненні богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій”, – повідомила пресслужба міністерства.

Зазначається, що порядком визначено організаційні питання проведення окремих релігійних обрядів, зокрема заупокійних літургій.

У відомстві заявили, що тепер доступ до Успенського собору/Трапезної церкви для проведення культових обрядів здійснюватиметься за зверненням до заповідника від керівництва релігійних центрів.

“До звернень релігійних центрів про проведення заупокійної літії щодо загиблих захисників України мають додаватись відповідні клопотання від керівників Міністерства оборони/Міністерства внутрішніх справ/Державної прикордонної служби/Служби безпеки України”, – уточнили в Мінкультури.

За можливості проведення обряду (відсутність технічних, організаційних, інших перешкод), заповідник подає запит про надання дозволу до Мінкультури.

“Після отримання відповіді міністерства, заповідник інформує запитувача та, у разі погодження МКІП, підписується договір з релігійною організацією про надання доступу до Успенського собору/Трапезної церкви. Доступ до проведення обряду надається на умовах підписаного договору”, – зазначено в повідомленні.