В Україні заочно судитимуть полковника Росгвардії, який катував мирних жителів Запорізької області

Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прокурори завершили спецрозслідування і скерували до суду справу за обвинуваченням полковника Росгвардії, який застосовував катування стосовно мирних жителів Бердянського району Запорізької області, повідомляє Офіс генерального прокурора.

“Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно підполковника – командира батальйону 96 полку оперативного призначення 46 окремої бригади військ Росгвардії по Республіці Чечня за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України)”, – інформує відомство в телеграм-каналі у вівторок.

Слідством встановлено, що з початку окупації частини території Запорізької області військовослужбовця РФ було призначено “військовим комендантом” окупаційної адміністрації одного з селищ Бердянського району.

“На цій посаді він виконував завдання Кремля із придушення руху опору та проведення масових репресій проти мирних мешканців на захопленій території України. Обвинувачений разом із підлеглими йому військовими РФ розшукували, а потім затримували українських патріотів. Їх привозили до катівні на території місцевої окупаційної комендатури РФ, де утримували у нелюдських умовах, били, здійснювали постріли над головою, імітуючи страту”, – наголошується в повідомленні прокуратури.

Також, як наголошують в Офісі генпрокурора, окупанти застосовували жорстокі тортури з використанням мотузок для удушення та електроструму, схиляючи в такий спосіб мирних мешканців до співпраці, вимагали надати інформацію про інших проукраїнських активістів.

“Наразі встановлюються інші військові РФ, причетні до скоєння цих злочинів”, – зазначено в повідомленні.

Спеціальне досудове розслідування проводила СБУ.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/13842