Модальність проведення Глобального саміту миру обговорюється – Жовква

Київ. 27 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Радник голови Офісу президента Ігор Жовква провів телефонну розмову з радником з питань національної безпеки, дипломатичним радником глави уряду Іспанії Еммою Апарісі, повідомляє пресслужба глави Української держави.

“Триває обговорення модальностей проведення Глобального саміту миру з реалізації Формули миру президента Володимира Зеленського. Вона є запорукою досягнення стійкого та справедливого миру в Україні та світі. Ми вдячні значній кількості країн за готовність долучитися до її практичної реалізації, зокрема, виступивши країною, що приймає Глобальний саміт миру”, – зазначив Жовква.

Сторони домовилися активізувати спільні зусилля, щоб розширити коло держав-учасниць наступних консультацій у такому форматі.

Під час розмови окрему увагу було приділено головуванню Іспанії в Раді ЄС у другому півріччі 2023 року.

“Маємо всі передумови, щоб місія Іспанії з головування в Раді Європейського Союзу в другій половині 2023 року стала історичною. Розраховуємо, що підтримка та лідерство Іспанії на Європейському континенті, підкріплені успіхами України щодо наближення до ЄС, ознаменуються запрошенням України до перемовин з Євросоюзом наприкінці поточного року”, – зазначив Жовква.

Сторони також обговорили очікування України від саміту НАТО у Вільнюсі. Жовква наголосив, що “ключовим його результатом має стати надання Україні чіткої перспективи членства в Альянсі, щойно це дозволять обставини, а також надійних гарантій безпеки на перехідний період”.

Сторони обмінялися думками щодо контактів між лідерами Іспанії та України в найближчій перспективі.

Джерело:

https://president.gov.ua/news/ukrayinska-formula-miru-ye-zaporukoyu-stijkogo-j-spravedlivo-83837